HAŞHAŞİLİĞİN DÜNÜ BUGÜNÜ!

HAŞHAŞİLİĞİN DÜNÜ BUGÜNÜ!

HAŞHAŞİLİĞİN DÜNÜ/BUGÜNÜ

Büyük Selçuklu Devleti’nin başına bela olmaya çalışan lakin kudretli devlet adamı Selçuklu Veziri Nizamülmülk’ün keskin zekası ve Selçuklu askerinin başarısı sayesinde tarihin tozlu yaprakları arasında yerini alan haşhaşilerin genel özelliklerine baktığımızda; sorgulama,ahlak, adalet duygularını kaybetmiş sahiplerine taparcasına bağlılık gösteren insanımsı yaratıklardı. Tabii yıllar geçtikçe dünyamızda her şey gelişir ve değişirken bu haşhaşi özentisi olanlarda belli değişimler olmuş olabilir. Bunlar yazılı ve görsel basını kullanarak sahiplerine yaranmak için adalet, ahlak ve sorgulama yeteneklerini unutarak veya rafa kaldırarak hareket edebilirler. Eee ne demiş atalarımız TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR. Ama sayın Yenişehir Halkı hiç merak etmeyin bu haşhaşilerin karşısına her zaman kalbinde Allah korkusu olan , adalet terazisi milim şaşmayan helal süt emmiş delikanlı birileri çıkacaktır ve meydanı bunlara bırakmayacaktır.

Bu kısa bilgilendirmeden sonra gelelim asıl konumuza. Kendisini basın mensubu! Olarak nitelendiren biri benim sorduğum sorulardan rahatsız olmuş , soruları cevaplamak yerine şahsıma bambaşka isnatlarda bulunmuştur. Belki sorulara verecek cevabı belki de gerçekleri söyleyecek yüzü yoktur. Orasını ben bilemem ama bana yönelttiği haksız suçlamalara ben burada cevap vermek istiyorum. Hamdolsun çiğ yemedik ki karnımız ağrısın , veremeyeceğimiz cevap yoktur.

Sözüm ona ben TÜGVA Yenişehir İlçe Temsilciliği yaparken dönemin belediye başkanı olan Süleyman ÇELİK’e çökerek belediyeye ait olan ve engellilerin yerine çökmüşüm!!! Ey iftiracı bak iyi oku da işin aslını öğren. Gazetecilik öyle oturduğun yerden sağa sola çemkirerek olmaz. Benden evvelki TÜGVA Yenişehir Temsilcisi olan arkadaş zaten o yerin belediyeden kullanım iznini almıştı. Mevcut yeri YIHMED – TÜGVA ve NİKAH DAİRESİ olarak 2017yılının ortalarından beri ortaklaşa kullanıyordu. Dip not olarak da belirteyim ki mevzu bahis olan yerde TÜGVA TEMSİLCİLİĞİ açılmadan evvel alkol alınan izbe ve etrafa korku salan bir yer iken rehabilite edilmiş güvenli bir yer haline getirilmiştir. Yapanlardan Allah razı olsun o dönem ben yoktum. Anlayacağın gibi söyleyeyim ben TÜGVA Temsilciliğine 2019 yılı yazında atandım ve görevdeki Belediye Başkanı da Davut AYDIN’dı. Zaten çok sürmedi haber verme nezaketi bile göstermeden belediye başkanı personel göndererek kapının kilidini dahi kırarak TÜGVA’nın ve YIHMED’in ortaklaşa kullandığı yeri boşalttırdı. Hem de ne boşalttırma sokak ortasına hediyelik eşyalarımız, toplantı tutanaklarımız , dergilerimiz vb. Bizce kıymetli eşyalarımız çöp atar gibi çıkartıldı. Sen şimdi utanmadan mağdur edildiğimiz bir konuda bizi suçluyorsun. Bunu da hiçbir suçu olmayan engellileri kullanarak yapıyorsun. Hayırdır sorgulama ve adalet duygunu mu yitirdin? 

Bir başka iftiraya gelince, sözüm ona ben torpille ücretli öğretmenlik yapıyormuşum öyle mi?

Bak şimdi cahilsen sor ki öğrenesin. Ben türkçe , fen , matematik gibi bir dalda öğretmenlik yapmıyorum. Benim öğretmenliğim kuaförlük ve güzellik uzmanlığı konusundadır. Bu konuda yüksek öğrenimi yapmış biriyim. Zaten yetişmiş eğitimli personeli oldukça az olan bu alanda ilçemizde erkek olarak tek üniversite mezunu benim. Torpile gerek yok yani anlayacağın. Kişi karşısındakini kendi gibi görürmüş derler ya... Beni kendinle karıştırma , eğer adalet duygumu kaybetmiş olsam , hak yemekten korkmasam kadroya geçmek için torpil arardım. Hamdolsun bu yola hiç düşmedim. Tam 14 yıldır ücretli öğretmen olarak kadrosuz bir şekilde bu işi yapmaktayım. Ben öğretmenliğin kutsallığına inanan halka hizmeti HAKKA hizmet olarak gören bir idealist gibi bu görevi yapmaya çalışıyorum. Yoksa bütün Yenişehir’lilerin bildiği gibi kendi iş yerim var. Bilesin ki rızkı veren ALLAH’tır. Ben öyle iman etmişim ki Yüce Rabbim benim rızkımı her zaman verir. Sen oralarda çok takılma emi.

Yav ALLAH’tan kork ALLAH’tan. Cimer’e , Bimer’e şikayet etmekle ilgili de bana çamur atmışsın. Rabbim şahittir ki ben şimdiye kadar kimseyi bu kanallar ile şikayet etmedim. Daha evvel yine bana atılan bazı iftiralar nedeni ile Yenişehir Cumhuriyet Savcılığı’na bir şikayetim olmuştu. Elim kalem tutuyor kendime göre zekam da var işte burada delikanlı gibi yazıyorum. Bu dünde böyleydi ömrümüz var ise yarın da böyle olacak.

Son olarak yazında haddini aşarak AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı’na tavsiyelerde bulunmuşsun. Oturduğun yerden şimdiki moda tabirle “klavye delikanlılığı” yaparak bir şeyler dizayn etmeye kalkıyorsun. Bu işler senin gibi mazisinde çok kırılganlıklar olan birini aşar haberin olsun. Hele hele Ak Parti’nin işlerine karışmak hiç harcın değil. Altında kalır ezilirsin. Bizim yolumuzda, niyetimizde, siyasi adresimizde bellidir. Abdestimizden de şüphemiz yoktur.

Yorum Yaz

Habere Yorum Yazabilirsiniz