İŞTE BELEDİYENİN YENİ KOMİSYON ÜYELERİ

İŞTE BELEDİYENİN YENİ KOMİSYON ÜYELERİ

Bursa Yenişehir Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını Belediye Başkanı Ercan Özel başkanlığında gerçekleştirdi. Meclis ilk olarak ihtisas komisyonlarını belirledi.

 

BAŞKAN ÖZEL: HEPİMİZE BÜYÜK SOROMLULUK DÜŞÜYOR…

 

Toplantı öncesi Yenişehir Belediye Başkan Özel, belediye meclis üyelerinin rozetlerini taktı.

Toplantının açış konuşmasını yapan BaşkanÖzel, herkese büyük sorumluluklar düştüğünü vurguladı. Başkan Özel, “Hepimize, bütün meclis üyelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Elbette bir siyasi parti temsilcisi olabilirsiniz. Seçim bitti ve bundan sonra Yenişehir için İYİ Partisi, CHP’si, AK Partisi’nden ziyade ilçenin kalkınmasıyla ilgili, ilçe halkının refahıyla ilgili, vatandaşımızın sıkıntıları gidermekle ilgili adil bir yönetim anlayışını hep birlikte sağlamayı sizlerden istiyorum” diye konuştu.

 

Tek hedeflerinin Yenişehir’in kalkınmasına yönelik çalışmalar yapmak olduğunu vurgulayan Başkan Özel, “Allah izin verir, sağlık verirse 5 yıl burada görevde bulunacağız. 5 yıl boyunca sıkıntıları gidermek için mücadele edeceğiz. Halkın dertlerine çözüm olabilmek için elimizden gelen gayreti sergileyeceğiz. Neler yapılması gerektiği çok açık. Bizlerden de bu yaklaşımı göreceksiniz, sizlerden de bu yaklaşımı 5 yıl boyunca göreceğimiz konusunda şüphem yok. Sen, ben, biz, o yerine birlikte hareket ederek ilçemizin sıkıntılarını hep birlikte el birliğiyle gidermemiz gerekiyor. Bu kapsamda inşallah hep birlikte çalışıp çabalayacağız” dedi.

 

BİRİNCİ BAŞKANVEKİLİ HAKAN KARAAKIN OLDU

 

Yapılan oylamada 1. Belediye Meclis Başkan Vekilliğine İYİ Partili Hakan Karaakın, 2. Başkan Vekilliğine CHP’li Yalçın Ede, Belediye Meclisi Katip Üyeliği görevine Merilin Tüysüz ve Necip Kahraman seçildi. Nurettin Sarı ve Cengiz Aktaş ise Encümen üyesi oldular.

 

MHP’DEN AK PARTİ’YE GEÇTİLER

 

Seçime Cumhur İttifakı çatısı altında giren AK Partili Adem Yılmam, Fikret Hatipoğlu, Melike Bayraktar ve Gökhan Menteş, MHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçtiler ve AK Parti grubunu oluşturdular.

 

GERÇEKLEŞEN OYLAMADA KOMİSYON ÜYELERİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

 

Meclis İhtisas Komisyonları üye sayısı, daha önceki yıllara göre 3’den 4’e yükseltildi. Komisyonlara İYİ Parti 2, CHP 1 ve MHP-AK Parti ortak 1 üye verdi.

 

YAPILAN AÇIK OYLAMADA KOMİSYONLARA ŞU İSİMLER GİRDİ;

 

PLAN BÜTÇE KOMİSYONU: Koray Aydın-Merilin Tüysüz (İYİ Parti), Aykut Özkan (CHP), Melike Bayraktar (AK Parti).

 

İMAR VE ŞEHİRCİLİK KOMİSYONU: Nurettin Sarı-Ali Çağrı Sal (İYİ Parti), Kıvanç Horoz (CHP), Ali İkikardaş (MHP).

 

TARIM VE HAYVANCILIK KOMİSYONU: Cengiz Aktaş-Rahmi Demirel (İYİ Parti), Kıvanç Horoz (CHP), Hasan Akalın (MHP, Kura ile).

 

TANITIM, EĞİTİM, KÜLTÜR VE SANAT KOMİSYONU: Hasan Buran-Koray Aydın (İYİ Parti), Necip Kahraman (CHP), Ali İkikardaş (MHP, Kura ile).

 

TİCARET VE SANAYİ KOMİSYONU: Servet Çetik-Koray Aydın (İYİ Parti), Yalçın Ede (CHP), Ali İkikardaş (MHP, Kura ile).

 

GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU: Ömer Silahlı-Rahmi Demirel (İYİ Parti), Necip Kahraman (CHP), Fikret Hatipoğlu (AK Parti, Kura ile).

 

HUKUK KOMİSYONU: Hakan Karaakın-Ali Çağrı Sal (İYİ Parti), Zeynep Beste Sönmez (CHP), Gökhan Menteş (AK Parti, Kura ile).

 

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU: Habil Tuğul-Cengiz Aktaş (İYİ Parti), Zeynep Beste Sönmez (CHP), Hasan Akalın (MHP, Kura ile).

 

KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ KOMİSYONU: Merilin Tüysüz-Hasan Buran (İYİ Parti), Zeynep Beste Sönmez (CHP), Ali İkikardaş (MHP, Kura ile).

 

Öte yandan gündemin 12. maddesinde yer alan geçen döneme ait 2023 Yılı Faaliyet Raporu ise oyçokluğuyla reddedildi.

Yorum Yaz

Habere Yorum Yazabilirsiniz