SEÇİM 2009 YILINDAN DAHA RENKLİ GEÇECEK

SEÇİM 2009 YILINDAN DAHA RENKLİ GEÇECEK

31 Mart seçimlerine yaklaşık 50 gün kala partiler çalışmalara ve liste hazırlıklarına hız vermişş durumdalar. Öte yandan vatandaşlar, Yenişehir’de belediye başkanlık seçimimin 29 Mart 2009’daki yerel seçimden daha renkli geçeceğini belirtiyorlar. Vatandaşlar, seçime giren 4 adayın da seçimi kazanacak kapasitede olduğunu vurguluyorlar.29 MART 2009’DA NE OLMUŞTU?

İsterseniz önce Mart 2009’da gerçekleşen belediye başkanlığı seçiminde neler olmuştu onu hatırlayalım. 2009 seçimlerinde Belediye Başkanlığı için AK Parti’den Bülent Hamdi Cingil, MHP’den Mehmet Kaya, CHP’den ise Fahrettin Bilgit yarışmıştı. O tarihte köy oyları, belediye başkanlığı için geçerli sayılmıyor, sadece ilçe merkezi oyları belediye başkanını belirliyordu.

29 Mart 2009 akşamı açılan sandıklar, seçimlerin kıyasıya rekabet içinde geçtiğini gösterdi. Sayım bittiğinde ise, Bülent Hamdi Cingil aldığı 5 bin 820 oy ile ipi göğüslediği tescillendi. MHP adayı Mehmet Kaya 5 bin 258, CHP adayı Fahrettin Bilgit ise 4 bin 285 oy alarak Cingil’in arkasında kaldılar.

Yenişehirli vatandaşlar, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinin de 2009’a yakın bir seçim olacağında hemfikirler. Vatadaşlar, İYİ Parti adayı Ercan Özel’in, Yeniden Refah Partisi adayı Kasım Kaya’nın, CHP adayı Sadi Aktaş’ın ve Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Davut Aydın’ın başabaş bir yarış içinde olacağını ve seçimi her adayın kazanabilme kapasitesinin olduğunu vurguluyorlar.

Yenişehirli vatandaşlar, ‘31 Mart seçimlerinin 2009’da ki gibi heyecanlı ve daha renkli geçmesini bekliyoruz. Seçimi kazanacak olan adayın çok az farkla kazanacağını düşünüyoruz. Bu yüzden her kullanılacak oy, çok önem taşıyacak. Tüm adaylara başarılar diliyoruz’ şeklinde görüş bildirdiler.

Yorum Yaz

Habere Yorum Yazabilirsiniz